ameliyatsiz-yuz-ve-boyun-germe

Gerek dış etkenlerden gerekse yaşlanma ve yıpranma nedeniyle cildimizde çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir. Cildimizde deformasyona sebebiyet veren dış etkenlerin başında güneş gelir. Sıcak, soğuk, nem, rüzgar, kuru hava ve kimyasal maddeler cildimizde yaşlanmaya ve yıpranmaya neden olan etkenlerdir. Yaşla ilişkili olabileceği gibi genç yaşlarda bile cildimizde sarkma, kırışıklık, cilt yüzeyinde gözenek, akne, leke, sivilce izleri (kırmızı kahverengi lekeler) ve ton farklılıkları oluşabilir.

Orta yaşlı insanların en büyük problemlerinden biri yüzde yer çekimine ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan sarkmalardır. Yakın zamana kadar sadece yüz germe (face-lifting) ameliyatı ile giderilebilen bu problem için günümüzde ameliyatsız alternatif tedavi yöntemleri de mevcuttur. Uygulama ve sonrasında, kişinin yaşam kalitesini düşürmeyen ameliyatsız yöntemler arasında, kilit askı ve fokus ultrason uygulaması sayılabilir.

KİLİT ASKI
Özel olarak tasarlanmış silikon ipler ve esnek iğneler kullanılarak uygulanan “Kilit Askı” yöntemi ameliyatsız yüz germede devrim niteliği taşıyan yeni bir tekniktir. Lokal anestezi altında yapılan “Kilit Askı” uygulaması yaklaşık 45 dakika sürmekte ve saçlı deri altından yapıldığı için dikiş gerektirmemektedir. Her yaş ve her düzeydeki sarkma için uygulanabilen bir yöntemdir. Girişimden sonra hissedilebilecek olan hafif ağrı, ağrı kesici ilaçlarla kolayca yatıştırılabilmekte ve günlük hayata dönülebilmektedir. Eski ameliyatsız yüz germe teknikleri yaklaşık 1,5 yıl süreyle etkili olabilirken; “Kilit Askı” yöntemi, “uzun askılama süresi” ile 4-6 yıl kadar etkili olabilmekte ve yüzdeki doğal ifadenin korunabilmesini amaçlamaktadır.

TOP