Cilt Gençleştirme

Geçip giden seneler izlerini en çok ciltte bırakır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve çökme gibi kusurlar yaşın ilerlemesindendir. Yüzün yapısını gençleştirmek, bütün kırışıklıklardan kurtulmak, cilde hacim ve gençlik kazandıran tedaviler ile artık yıllara meydan okumak mümkün.

Özellikle doğallığı tercih eden, botoks, dolgu ve ameliyat yerine hiç anlaşılmayacak bir gençleştirme yöntemi isteyen kişiler için ideal bir seçenektir. Ameliyat olmadan gençleştirme yöntemlerine baktığımız zaman enerjiyle değişik dalga boyundaki lazerlerin uygulanmasıyla ve radyofrekansın uygulanmasıyla cilt altından cildin en üst tabakasına kadar olan tüm tabakalarda gençleşme, yenilenme, sıkılaşma meydana geliyor.

Gelişen teknolojinin getirdiği ClearLift Lazer, Emerge, laser tedaviler Thermage, Ulthera, Scarlet-S ve VShape radyo frekans gibi uygulamalar serum, krem ve peeling gibi yöntemlerin sonucunu beklemeye sabrı olmayanlar için uygulamaları en hızlı çözümler olarak sunuluyor.

Lazer Tedavisi

Lazer, yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cildi yenilemek, göz çevresi kırışıklıklarını düzeltmek, yaşlanmaya bağlı lekeleri, hamilelik lekelerini, güneş lekelerini, ciltteki renk değişikliklerini gidermek, boyun, dekolte, elleri yenileme ve gençleştirme için kullanılıyor. Bu uygulama, yaşlanmış ve tahrip olmuş ciltlerde dermişe uyarı yaparak, dermişin doğal olarak ürettiği kolajeni ve hücreleri tetikliyor. Cildimizde mikrotermal tedavi bölgeleri olarak bilinen, binlerce küçük ama derin tedavi kolonları üretiyor. Bu tedavi, eski epidermal pigment hücrelerini yok ediyor. Ayrıca dermişe derinlemesine nüfuz ediyor. Klinik incelemeler, etkili bir tedavi kürü için yaklaşık 1-2 haftalık aralıklarla, ortalama 3-5 seans öneriyor. Gözle görülür gelişmeler ise 1-2 ayda belirginleşiyor.

Botoks Uygulaması
Kırışıklıkları gizleyen, yenilerinin oluşumunu geciktiren, yorgun ifadelere canlılık kazandıran botoks, kırışıklıklara neden olan kasları dondur, göz çevresi, ağız çevresi ve alındaki ince çizgilerin ortaya çıkmasını geciktirebilir.Tedaviden 10 gün sonra sonuçları görmeye başlıyor. Sonraki 4-6 ay boyunca yeni bir enjeksiyona ihtiyacı olmuyor, bu süre zarfında etkilenmiş olan yüz kasları yeniden hareket kabiliyeti kazanıyor.

Dolgu Uygulaması
Dolgu zaman içerisinde cilt altında azalan dokuların yerine konması için uygulanan bir kozmetik işlemdir. En önemli maddeler destek dokusu olarak görev yapan kollajen cilde destek görevi görürken hyaluronik asit yüksek su tutma özelliği ile cildin nemli kalmasını sağlar. Zamanla bu destek maddelerinin azalmasıyla birlikte ortaya , ciltte kırışıklıklar, çökmeler, sarkmalar meydana gelir. Estetik dolguda genellikle hyaluronik asit ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünler doğal olarak ciltte mevcut olan ve zamanla azalan maddelerdir. Dolgu uygulaması yüz bölgesinde kırışıklık, çökmelerin giderilmesinde ve hacim tamamlamak için kullanılır. Özellikle burun kenarlarındaki kırışıklıklarda, ağız köşesi sarkmalarında, elmacık kemiği dolgunlaştırılmasında estetik dolgu uygulanır. Dolgu maddelerinin su tutma ve cildin nemlenmesinin artırması sebebi ile cilt kalitesi artmakta cilte genç bir görümün kazandırır. Kalıcılığı 6-12 ay arasında değişmektedir.

Yüz Mezoterapisi
Cildin kalitesini artırmak için yüze mezoterapisi, yani mezolifting uygulaması yapılıyor. Özellikle yaşlanma belirtisi gösteren ciltlerde kullanılan, cilt altına özel preparatların enjekte edilme işlemidir. Preparatlar cildin yapıtaşı olan kollajen, vitaminler, hyalüronik asit, aminoasitler, mineraller içerin maddeleridir. Ciltte bir dolgunluk, yeniden yapılanma kendini gösterir. Ciltteki kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolift uygulaması ile cildin olduğundan daha genç, parlak, canlı ve sağlıklı görünmesi sağlanabilir. Ağrılı bir işlem değildir, hastaya lokal anestezik krem sürerek bekledikten sonra uygulama yapılabilir. İlk seanstan itibaren kişi cildinde bir parlaklık, canlı ve gergin hisseder ilerleyen seanslarda bu his giderek artar.

Thermage Uygulaması
Bu yöntem modern estetik cerrahide şu anda uygulanan yöntemler arasında tek cilt kesisi olmadan, cildi sıkılaştıran, yüz hatlarını yenileyen ve sağlıklı bir kolajen dokusu oluşturan uygulama ve sadece kozmetik tedavide uzmanlaşmış doktorlar tarafından uygulanabiliyor. Thermage uygulaması, patentli bir radyo dalgası cildi sıkılaştırıp yumuşak bir şekilde toparlıyor, yüz hatlarını yeniliyor cilt gençleşmesi sağlıyor. Thermage cihazı kırışıklık giderme, yüz germe uygulama sonrası hemen günlük yaşantınıza dönmeniz mümkün. Thermage seansının ardından, cildinizin daha gergin, yumuşak ve daha genç göründüğünü fark edebilirsiniz. Seanslar 1.5-2 saat sürüyor.

Ultherapy yöntemi
Uygulama, cildin yüzeyini etkilemeden cildin astar tabakası dediğimiz taşıyıcı tabakasına kadar inebilen Ultrasound teknolojisi ile cildin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kolajen üretimini arttıran bir yöntem. Bu hasar, büzüşerek küçülmeye ve yenilenmeye sebep olarak sıkılaşma sağlıyor. Bu küçülme, sıkılaşmış yani gençleşmiş bir cilt dokusu olarak bariz şekilde görülebiliyor. Uygulama cildin gevşeme ve sarkmalarında, göz kapaklarındaki torbalanmalarda, düşük kaş yapısında, göz çevresi ve alın kırışıklıklarında, çene altı (gıdı) sarkmalarında, boyun kırışıklıklarında etkili bir yöntem. Bu tedavinin en büyük özelliği tek bir seansın yeterli olması ama eğer çok ileri yaş vakada kullanılmış ve yeterli bir düzeye gelinmemişse 6 ay veya 1 sene sonra tekrar edilmesi arzu edilen sonucu getirecektir.

Scarlet-S
Altın iğnelerle gençlik Scarlet-S, son geliştirilen medikal anti-aging sistemlerinden. Kısa sürede sonuç veren Scarlet-S, cilt gençleştirmede uygulanabilecek en iyi yöntemlerden biri. Başlığındaki 25 adet altın mikro iğne ile cildin orta tabakasındaki kolajen ve elastin hücrelerini harekete geçiren yöntem, ameliyatsız cilt germe ve gençlişme etkisi yaratıyor. Scarlet-S, tek kullanımlık bir başlık sayesinde cilt altına radyofrekans dalgalan vererek etki ediyor. Altın iğneler, enerjinin daha iyi yayılmasını sağlarken yeni teknolojisi yoğun bir enerji transfer edilmesine neden oluyor. Cildin elastikiyetini ve kalitesini arttıran Scarlet-S, gözenekleri küçültüyor, akne izlerine etki ediyor, göz kapaklarındaki sarkın alan toparlıyor. En iyi sonucu almak için 3-4 hafta arayla 3 seans öneriliyor.

TOP