Dermaroller ile leke tedavisi, lekeleri cildi yenileyerek gidermek, cilde sürülen leke kremlerinin etkinliğini arttırmak için kullanılır. Dermaroller leke tedavisinde 2-4 hafta aralıklarla 4-6 seans kullanılır. İşlem esnasında ve sonrasında leke giderci serum, krem ve mezoterapi ürünleri uygulanır. Dermaroler iğneleri leke tedavisinde çok tahriş yapmadan kullanılmalıdır. Fazla tahriş leke hücrelerini tetikleyerek lekelenmeyi arttırabilir.

Küçük iğnelerle yapılan dermaroller tedavisi sarkma ve kırışıklık giderme, sivilce izleri, deri çatlaklarında kullanılan yeni bir yöntemdir. Silindir şeklinde bir cihazın üzerinde en az 200-500 adet çok ince iğne olan bir el cihazıdır. Mikroiğneler paslanmaz özelliktedirler.

Tedavi sırasında, roller deride gezinirken iğneler üst deride minik kanallar açılır. Mikroiğnelerin oluşturduğu mikrokanallar, cilt tarafından yara gibi algılanır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen, elastin ve hyaluronik asit yapımı tetiklenir. Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir. Mikroiğneler, cilde uygulanan krem, losyon, serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini 200 kat arttırır. Yenilenen deri nedeniyle, dermaroller yöntemi leke, kırışıklık, sarkma, sivilce izleri, yara izleri ve çatlak gidermede etkili şekilde kullanılabilir. Evde kullanılan dermaroller 0,25mm uzunluktaki cihazlardır. Haftada iki kez cilt yenileyici ürünlerle birlikte kullanılabilir. İşlem öncesi cihaz sıcak su ile temizlenilmelidir.

TOP