medikal-estetik

Çağımız insanı için iyi ve genç görünmek artık güzel, modaya uygun ve tertipli giyinmek kadar önemlidir. Pürüzsüz bir cilt, daha az kırışıklık, daha az selülit, sıkı bir vücut kadın-erkek, genç-yaşlı hemen herkesin istediği özelliklerdir.

Dermatoloji (Deribilim), deri ve vücut giriş kapılarını (ağıziçi gibi) örten mukoza hastalıkları ve tedavileri ile ilgilenir. Deri ekleri olarak tanımlanan saç ve tırnak hastalıkları da dermatolojinin ilgi alanına girer. Dermatolojinin uğraştığı bir başka konu ise Zührevi yani Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardır. Bu hastalıklar öncelikle deri ve mukoza bulgusu verdiklerinden Dermatoloji ve Veneroloji (Zührevi Hastalıklar Bilimi) tarih boyunca ile aynı çatı altında yaşamıştır.

Cildiye, cilt hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Günümüzde alerjik deri hastalıkları modern yaşam biçimleri, değişen çevresel koşullar nedeniyle gittikçe artmaktadır. Deride gözlenen hastalıklarının sebeplerini bulmak; iç ya da dış kaynaklı olup olmadığını anlamak ilk basamak tedavinin yanı sıra hastalıkların kronikleşmesini ve tekrarlamasını önlemek açısından çok önemlidir.

Cild hastalıkları ve kozmetik dermatolojiyi birleştiren kliniğimiz geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. Deride oluşan bir hastalık kişide kozmetik açıdan hastalıktan daha çok kaygılar uyandırmaktadır. Kozmetik dermatoloji son yıllarda deri hastalıklarının tedavisiyle birlikte teknolojik imkânların da kullanılıp cildin yaşlanma sürecinin yavaşlatılması için yapılan uygulamalar bütünü olarak insanlığın hizmetindedir.

TOP