1-7-d-prp-ile-leke-tedavisi

PRP ile leke tedavisi PRP ile cilt yenilemeleri yaparken lekelerde açılma ve ciltte aydınlanma yaptığının fark edilmesiyle kullanılmaya başlanmıştır. Leke tedavilerine PRP eklenme yapılması leke tedavisi sonuçlarının daha iyi ve kalıcı olmasını sağlar. PRP ile leke tedavisi 2-4 hafta aralıklarla lazer tedavileriyle birlikte en az 3 seans yapılır. Leke derin ve uzun süreli ise 3-4 ayda bir ara seanslar yapılmalıdır.

Uygulamanın yapılacağı kişiden 2 veya 3 tüp (8-20 cc) kan alınır, santrifüj (çevirme) cihazında pıhtı hücreleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan pıhtı hücreleri tüpün içersinde yoğunlaşıp birikir ve PRP denilen bir serum ortaya çıkar. Buradaki amaç hastanın tamamı kendisine ait pıhtı hücreleri ve büyüme faktörleri içeren serumuyla cilt yenilemesi sağlamaktır.

PRP (Platelet Rich Plasma), en doğal gençleşme yollarından biridir. Güneş ışınları, sigara kullanımı, gebelik, stresli yaşam ve beslenme düzeninin dengesizliği gibi birçok etken sebebiyle yıpranan cildimiz PRP tedavisi sayesinde kaybettiği yapıları geri kazanır. Çok çeşitli vücut alanlarında kullanılabildiği gibi hastanın kendi kanı kullanılarak yapılan bir tedavi olduğu için tamamiyle doğal; tamir mekanizmaları uyaran, kullanışlı bir tedavi metodudur. Tek başına leke yok etmeye yetmez ancak kollajen miktarını artırır ve cilt kalitesinin daha iyi olmasını sağlar. Böylece, leke açıcı tedavilerden daha iyi sonuç alınmasını sağlar.

PRP Hangi Durumlarda Kullanılır?
* Lekeli bölgeler
* Akne skarları
* Sarkma ve kırışıklık olan bölgeler
* Çatlak tedavisi
* Saç dökülmeleri

PRP Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

* Göz altı dahil tüm yüz
* Boyun ve dekolte bölgesi
* Saç dipleri
* Boyun
* Basen bölgesi
* El üzeri

TOP