sac-mezoterapisi

Saç dökülmesi yani "Alopesi" saçların dökülerek bölgesel veya tümden azalması veya yok olmasıdır. Saç mezoterapisi ile özellikle bazı tip saç dökülmelerinde oldukça iyi ve sonuçlar alınmaktadır.

Genetik yatkınlık, çevresel faktörler, stresli yaşam ve yılların etkisiyle saçlarımızda dökülme kırılma, canlılığını yitirme gibi sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle mevsim değişikliklerinde fazlalaşan problemler, erkeklerde 18 ve 30 yaşları arasında, kadınlarda ise 25 ve 40 yaşları arasında ani artış gösterir. Genel stres düzeyimizin artmakta olduğu ve gerginliğimizin uzun süre devam ettiği durumlarda tüm vücut fonksiyonlarımızın etkilendiği gibi saçlı derimizde de etkilenir. Artan gerginliğimiz saçlı derimizde, kafa kaslarımızda ve bunların içinde bulunan küçük damarlarda kasılmalara kan dolaşımının azalmaya sebep olur. Bozulan kan dolaşımı saç kökleri ve saçlı deriyi besleyen dokuların yeterli oksijen ve saç yenilenmesini sağlayan vitamin ve organik besinleri alamamasına neden olur.

Mezoterapi seansları, sebebi ne olursa olsun, kadınlarda ve erkeklerde uygulanan saç ile saçlı derinin hem kan dolaşımını, hem de ihtiyacı olan organik ürünleri ve vitaminleri sağlayan kombine bir uygulamadır.

Saçlı derimiz epidermis denen üst tabaka ve dermis denen alt tabakadan oluşur ve saçlarımıza sürdüğümüz tüm besleyici ürünler sadece üst tabakaya kadar ulaşabildiği için asıl saç köklerine ulaşamamaktadır. Mezoterapi, içeriğindeki bütün besleyici ürünlerin çok ince iğneler yardımıyla çok sayıda noktadan saç köklerine doğrudan verilmesini sağlar.

Mezoterapi Etkileri
* Saçın kalitesi ve kalınlığı artar
* Saç dökülmesi durur
* Cansız saçların bir kısmı canlanarak, saç hacmini artırır
* Saçtaki kırılma, çatallanma ve matlaşma gibi yıpranma etkileri hızla düzelir
* Saçlı derideki kepeklenme, kaşıntı, sivilce kaybolur
* Saç ve saçlı deriye canlılık gelir.

Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmelerinde tedavi için başvurulabilecek oldukça faydalı bir yöntemdir. Özellikle saçların yoğun döküldüğü loğusalık döneminde, mevsimsel saç dökülmelerinde seanslar halinde uygulanmaktadır. Bu yöntemde çok ince uçlu mezoterapi iğnesi ile vitamin, kan dolaşım düzenleyeciler, elastin, kollajen tetikleyeciler, keratin yapı elemanlarından oluşan bir kokteyl enjekte edilir.

Bu Uygulama Hangi Sıklıkta Yapılır?
Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. Saç mezoterapisi yoğun dökülme döneminde haftada bir, daha sonra ise ayda bir kez önerilmektedir.

TOP